wtorek, 10 kwietnia 2012

Jak korzystać z Windows Movie Maker.

Cześć, pytania na moim odpowie.pl skłoniły mnie do napisania jak się korzysta z tego programu, który przyda Wam się nie tylko do robieniu filmów na YT, to też świetny sposób na prezent lub inne dupere, zależy jak kto woli.

Media Movie Maker jest jak Paint, czyli jest na każdym komputerze. Jeżeli go o dziwo nie masz, na pewno można go za darmo pobrać z internetu.

***

Można to zrobić inaczej, ale ja robię to tak. Mam Movie Maker nie na całym ekranie i przeciągam pliki z folderu, które chcę mieć w filmie (zdjęcia, plik muzyczny, wideo).


Wtedy masz listę plików. Następnie je przeciągasz do poniższego paska, w takiej kolejności jakbyś chciał/a aby były pokazywane w filmie. Rzecz jasna jak o czymś zapomnisz możesz wcisnąć plik między dwa inne pliki.

Zaznaczony przeze mnie rUshOffFym kolorem przycisk to "PLAY". Jak każdy wie, po naciśnięciu jego włączy się nam nasz filmik do tej połowy, gdzie skończyliśmy, bądź do końca jeżeli został ukończony.

Jeżeli chcesz np aby PLIK 01 trwał 10s a PLIK 02 5s to rzecz jasna da się to ustawić. A mianowicie bierzesz na końcówkę tgo pliku aż wyświetli Ci się taka strzałeczka. Następnie przeciągasz w prawo o tyle, ile chcesz by trwał dany pokaz (u góry masz pokazany czas).

Filmy również możesz umieszczać. Zrobię również post jak korzystać z programu, że nakręcacie co dzieje się Waszym pulpicie.


Zapisywanie pliku tylko poprzez "Zapisz plik filmowy". Te poprzednie tylko zapisują projekt, który możecie w innym czasie dokończyć.Mam nadzieję, że instrukcja przejrzysta. Przepraszam za liki, nie wiem czemu tak się stało.
0 komentarze:

Prześlij komentarz